Choroba to złożony proces

Choroba to złożony proces

Pomysł „Choroba to złożony proces” został opracowany przez dr Preeti Agrawę, wielokrotnie nagradzaną autorkę i ekspertkę od stylu życia, w ramach serii krótkich filmów na temat „Choroba to złożony proces”. Ideą serii było zapoznanie ludzi z pojęciem diagnozy i wyjaśnienie, w jaki sposób różne objawy są spowodowane kombinacją skomplikowanych czynników biologicznych, które można leczyć podejmując określone kroki

Nie jest łatwo ustalić dokładną przyczynę danej choroby. Jest to problem, który do znalezienia i zdiagnozowania wymaga obiektywnych danych.

Choroba jest procesem złożonym i powoduje wiele negatywnych skutków lub powikłań. Można go wyleczyć, rozumiejąc podstawy tego, jak to wszystko się dzieje.

W tej części dr Preeti Agrawa szczegółowo opisuje proces w tej właśnie sprawie, podając przykłady z prawdziwego świata i realne rozwiązania dla tych, którzy chcą wyleczyć swoją chorobę z holistycznym podejściem, takim jak ajurweda, medycyna homeopatyczna i terapie naturalne.

Ludzie różnią się od wszystkich innych żywych istot i to czyni ich wyjątkowymi. Choroba jest procesem złożonym iw większości przypadków nie da się określić dokładnej przyczyny choroby.

Choroba może być spowodowana wieloma czynnikami, takimi jak dieta, stres i ćwiczenia, predyspozycje genetyczne, infekcje, a nawet wypadki. Lekarze nie mogą przewidzieć, kiedy ktoś w końcu zachoruje; jednak mogą pomóc ludziom, którzy są zagrożeni zachorowaniem, aby zapobiec ich pogorszeniu.

Układy organizmu, takie jak układ krążenia, układ oddechowy (w tym płuca), przewód pokarmowy i układ hormonalny są dotknięte chorobą, podczas gdy układ nerwowy cierpi z powodu stresu.

Głównym celem leczenia osoby z chorobą jest przywrócenie równowagi między wewnętrznymi działaniami organizmu a naszym środowiskiem, tak abyśmy.

Choroba to złożony proces. Większość klientów nigdy nie uważała tego za problem. Głównym tego powodem jest to, że myślą, że choroba jest czymś wewnętrznym i nie ma z nimi nic wspólnego, myślą, że są chorzy, a chorzy ludzie różnią się od ich zdrowego ja.

Chociaż większość z nas może nie chcieć być określana jako „chory”, wszyscy potrzebujemy pomocy, jak żyć bez choroby lub przynajmniej lepiej ją zrozumieć.

„Podczas gdy tradycyjny model medyczny jest systemem przyczynowo-skutkowym, a tym samym niezdolnym do zrozumienia złożonych zjawisk, takich jak choroba, wiemy, że wielu pacjentów cierpi na schorzenia, które wymykają się konwencjonalnemu wyjaśnieniu. Organizm ludzki funkcjonuje całkowicie w oparciu o chemię i fizykę. Jest to system nieliniowy z wbudowanymi nieliniowościami. Więc co sprawia, że ludzie chorują? Istnieje wiele różnych przyczyn choroby, z których każda ma swoje unikalne objawy. Tutaj w grę wchodzi specjalizacja; jeden specjalista leczy jeden rodzaj choroby, a inny skupia się na innym. W przypadku choroby, takiej jak rak, wielu specjalistów może leczyć pacjenta na różne sposoby, aby zoptymalizować jego opiekę. . . Istnieje więcej niż jeden sposób na zabicie raka” – dr Preeti Agrawa.

W przypadku zdrowia psychicznego wyzwaniem jest zrozumienie, w jaki sposób pojawia się choroba oraz jak można sobie z nią radzić.

Pierwszym krokiem jest dobre zrozumienie samej choroby. Następnie musimy wiedzieć, co wywołuje chorobę i dlaczego tak się dzieje. Następnie musimy zadać sobie pytania typu „Jakie są korzyści z leczenia?” oraz „Jakie przeszkody muszę pokonać przed rozpoczęciem leczenia?”

Życie bez choroby jest dziwne. Podczas gdy niektórym łatwiej jest żyć z chorobą, a innym w ogóle nie są w stanie sobie z nią poradzić. Choroba może mieć wpływ zarówno na twoją pracę, jak i na życie osobiste, a jeśli tak się stanie, może wywołać u ciebie duży stres, a nawet zaszkodzić twoim relacjom.

Aby znaleźć sposoby pomocy chorym pacjentom, można przyjrzeć się technologii medycznej opracowanej przez lekarzy. Może to być wykorzystanie sztucznej inteligencji w badaniach medycznych, na przykład pomoc w opiece nad pacjentami z demencją, gdy wychodzą z choroby. Jeden konkretny przykład, który widzieliśmy, został stworzony przez dr Preeti Agrawę z City University London, gdzie udało im się poprawić umiejętności czytania u osób, które wcześniej nie potrafiły czytać, po opracowaniu algorytmu, który miał.

W coraz bardziej połączonym świecie ludzie cierpią na wiele chorób. Niektóre są po prostu fizyczne, a niektóre wymagają leczenia. Wielu z nas mogło słyszeć o „Pięciu F” – grypie, zmęczeniu, gorączce, suchym kaszlu i bólu. Większość z nas może łatwo zidentyfikować je jako nieuniknione objawy, z którymi mamy do czynienia na bieżąco. Ale co, gdybyśmy mogli podać ci wirtualną pomocną dłoń?